Nahrávám...

O souboru

Soubor DEKKADANCERS založili v roce 2009 sólisté a tanečníci baletu Národního divadla  Tom Rychetský a Viktor Konvalinka především jako ventil svých choreografických invencí a nápadů. Těleso, složené převážně z předních tanečníků baletu ND, si postupem času vybudovalo na tuzemské scéně patřičné renomé pro svůj ojedinělý profil sahající od vážných témat přes žánr side-specific až k neotřelému tanečním humoru. Během téměř deseti let existence se DEKKADANCERS podařilo hostovat na všech zásadních v České republice, ale i zahraničí jako součást programů prestižních baletních galavečerů nebo tanečních festivalů. Nelze také opomenout jejich spolupráci s populárními českými kapelami Tatabojs nebo Zrní. Od roku 2015 stojí v čele DEKKADANCERS Štěpán Pechar, Marek Svobodník a Ondřej Vinklát, kteří jsou označováni jako tzv. druhá generaci DEKKA. Vrcholem jejich dvouletého vedení stal společný počin s názvem "Poslední večeře",  za který byl soubor a jeho tvůrci v únoru 2018 honorováni cenou Operaplus v kategorii za "nejlepší choreografii v roce 2017".

O programu

DEKKADANCERS - Podkultovní zboží

Program večera divákům nabídne tři kratší choreografie z repertoáru DEKKADANCERS, které by se daly napříč téměř deseti lety existence označit jako "best of".  Především pak opus "Černý mraky nepláčou" od českého choreografa Jiřího Pokorného,  bývalého člena světoznámého souboru Nederlands dans theatre, který žije a působí Holandsku.

Černý mraky nepláčou

Koncept a choreografie: Jiří Pokorný

Světelný design: Pavel Kotlík

Scéna a kostýmy: Jan Nečas

Hudební aranžmá: Yukari Sawaki 

Dílo "Černý mraky nepláčou" je inspirováno pocity a myšlenkami, které jsou vědomě i nevědomě potlačovány a skrývány v nitru lidské duše.  Z naší lidské schránky se stává tvrdý krunýř, nepropustný a dokonale maskovaný celou škálou lidských tváří, zatímco pod povrchem se skrývá jen ta jedna jediná. Utrhneme-li tedy jablko ze stromu, a chceme ho namalovat, vnímáme jeho povrch a pomyslnou strukturu stále jasně živoucí, ale ve skutečnosti je jeho obsah již bez života a dozajista mrtvý. Ve španělském jazyce se termínu zátiší dává daleko příhodnější název - naturaleza muerta - mrtvá příroda.

Deka pod dekou

koncept, choreografie, scéna, kostýmy: Tom Rychetský a Viktor Konvalinka

hudba: hudební koláž

světelný design: Tom Rychetský, Viktor Konvalinka a Karlos Šimek

Retro-taneční groteska, která na Soutěžní přehlídce současné taneční tvorby ČR 2011 získala "Cenu Za humor". Co všechno se může stát v nádražní čekárně zapadlého italského městečka, když vám v rozhlase oznámí,  že "vlak bude opožděn z důvodu ztráty lopatky na uhlí".

JAKSTOHOVEN

koncept, choreografie, scéna, kostýmy: Tom Rychetský a Viktor Konvalinka

hudba: hudební koláž

světelný design: Tom Rychetský, Viktor Konvalinka a Karlos Šimek

Asi nejhranější a nejznámější skeč v historii DEKKADANCERS, který vidělo nespočet diváku doma i v zahraničí, a který se dokonce na čas stal i součástí repertoáru baletního souboru Národního divadla v Brně a Divadla J.K.Tyla v Plzni.

"JAKSTOHOVEN vás přivede na startovní čáru olympijského běhu, v němž vítězí ten, kdo přežije.  A proč přišel i Michael Jackson, to nikdo neví."

Představení má dvě 20 minutové pauzy

Celková délka 100 minut

 

 

Vstupenky lze zakoupit online v sekci Program nebo osobně na pokladně MDK.

Nejbližší termíny:

Facebook Youtube Instagram