Nahrávám...

výprava Jozef Hugo Čačko | light design Karlos Šimek | Hugo Hejzlar

Obsazení:

koncept, režie a hraje Vizváry Radim

Best of z pantomimické tvorby Radima Vizváry, který získal CENU THÁLIE 2016 ZA MIMOŘÁDNÝ JEVIŠTNÍ VÝKON V KATEGORII BALET, PANTOMIMA NEBO JINÝ TANEČNĚ DRAMATICKÝ ŽÁNR V PŘEDSTAVENÍ SÓLO.

Od klasické pantomimy k butó, od fyzické komedie až po současné mimické divadlo. Jeho pantomima je moderní, čistá a aktuální. A i když se nechává ovlivňovat jinými styly, nakonec se vždy vydává vlastní cestou. Radim Vizváry vám představí klasická i současná, poetická i komická díla. Smát se i brečet pak můžete bez jediného Radimova slova – k jeho umění totiž nejsou potřeba. Vyjádření je čistě tělesné a pojí pohybovou virtuozitu s herectvím. Zkrátka uvidíte, co dnes znamená pantomima.

Radim Vizváry (nar. 1976) je úspěšný český mim, performer, režisér, pedagog a choreograf. Patří mezi jedny z nejvýraznějších mezinárodně uznávaných osobností současného mimického divadla. Svou uměleckou práci představil už téměř v celé Evropě, v USA, Asii a Africe. Je spoluzakladatelem mezinárodně úspěšného divadelního souboru Tantehorse, uměleckým šéfem domácího uskupení MIME PRAGUE, ředitelem mezinárodního festivalu MIME FEST a uměleckým šéfem mezinárodního festivalu pouličního divadla v Táboře Komedianti v ulicích. Spolupracuje se souborem Tichá opera, který propojuje nonverbální divadlo s operou. Je držitelem mnoha dalších ocenění u nás, v Evropě nebo USA. Vyučoval v českém Centru současného cirkusu Cirqueon a na katedře pantomimy Hudební a taneční fakulty AMU v Praze. Své pedagogické zkušenosti získával také v berlínské škole Die Etage nebo na Vyšší odborné škole herecké v Praze. Převážně v zahraničí, ale i doma vede master classes nebo workshopy na prestižních školách a festivalech.

Radim Vizváry

Vstupenky lze zakoupit online v sekci Program nebo osobně na pokladně MDK.

Nejbližší termíny:

Facebook Youtube Instagram