Nahrávám...

Návštěva školního představení v Městském divadle Kladno může být ideální formou doplnění výuky studentů druhého stupně základních škol a zejména pak studentů škol středních. V současné době uvádí MDK několik titulů, se kterými se studenti seznamují v rámci hodin českého jazyka a literatury. Shlédnutí scénického zpracování těchto děl je efektivním a účinným způsobem, jak si učební látku osvojit a komplexněji ji pochopit.

Z našeho stávajícího repertoáru doporučujeme především tituly, které spadají do tzv. klasické světové a české literatury. Jsou to zejména komedie Williama Shakespeara Mnoho povyku pro nic a jedna z nejslavnějších francouzských komedií Georgese Feydeaua Brouk v hlavě. Z české klasiky je to divadelní adaptace básnické povídky Františka Hrubína Romance pro křídlovku, dramatizace románu Boženy Němcové Babička a dramatizace románu Jaroslava Havlíčka Petrolejové lampy. Od listopadu 2018 máme na programu také dvojici aktovek Václava Havla Audience & Protest.  

Nabídka školních představení zahrnuje také další díla nejen současných autorů vhodná pro mladé diváky: francouzský poetický příběh Erica-Emanuela Schmitta Oskar a růžová paní či detektivní komedii světoznámého dramatika Roberta Thomase Past.

Studentům rovněž doporučujeme také dva tituly uvedené ve světové a české premiéře. Tím prvním je hudební revue Vlasty Žehrové - EXPOp 67 – vyprávějící o životě v Československu druhé poloviny 60. let. Příběh manekýnek a dalších pracovníků legendárního ÚBOKu a jejich slavného výjezdu na světovou výstavu v Montrealu doprovázejí ty největší hity let šedesátých. Druhou inscenací je současná izraelská hra ceněného autora Gura Korena Neúplní, v níž připravuje divadelní soubor složený z lidí „se zvláštními potřebami“ hru Williama Shakespeara Romeo a Julie.

V případě zájmu nabízíme k dopoledním představením řadu doprovodných aktivit (pracovní listy, dramaturgické úvody, workshopy a dílny či diskuze). Konkrétní podoba a náplň vždy záleží na individuální domluvě a specifických požadavcích pedagogů.

Pro podrobnější informace o objednávkách představení Městského divadla Kladno kontaktujte obchodní referentku divadla Lucii Černou, tel.: 725 573 040, mail: cerna@divadlokladno.cz