Nahrávám...

Návštěva školního představení v Městském divadle Kladno je skvělou příležitostí k doplnění a oživení výuky studentů druhého stupně základních škol a studentů středních škol. Městské divadlo Kladno uvádí hned několik titulů, které jsou součástí učebních osnov Českého jazyka a literatury. Scénické zpracování těchto děl studentům pomáhá si učební látku osvojit a pochopit ji ve vší celistvosti, to vše navíc zábavnou formou.

Z našeho stávajícího repertoáru doporučujeme především tituly, které spadají do klasické světové a české literatury. Z české klasiky je to divadelní dramatizace románu Boženy Němcové Babička. Ze světové dramatiky nabízíme jednu z nejslavnějších francouzských komedií Georgese Feydeaua Brouk v hlavě a slavnou komedii Williama Shakespeara Sen noci svatojánské.

Studentům rovněž doporučujeme divadelní adaptaci detektivního románu Agathy Christie Vražda v Orient Expresu či komorní drama Služky Jeana Geneta, který patří k nejvýznamnějším francouzským dramatikům minulého století.

V sezoně 2021/22 také chystáme premiéru dramatizace románu L. N. Tolstého Anna Karenina, novou adaptaci Dumasových Třech mušketýrů a Návštěvu staré dámy Friedricha Dürrenmatta.

V případě zájmu nabízíme k dopoledním představením řadu doprovodných aktivit (pracovní listy, workshopy a dílny či diskuze). Konkrétní podoba a náplň vždy záleží na individuální domluvě a specifických požadavcích pedagogů.

Pro podrobnější informace o objednávkách představení Městského divadla Kladno kontaktujte obchodní referentku divadla Lucii Černou, tel.: 725 573 040, mail: cerna@divadlokladno.cz.

Facebook Youtube Instagram